Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.51/52 (158/159) 2008. gada 17. decembris
            

  Aktuāli | "KV" uzruna

Visu labu, uzņēmīgo komersant!
"Komersanta Vēstneša" redakcija


      

Šis "Komersanta Vēstneša" numurs ir pēdējais. Žurnāla izdošana tiek pārtraukta. Atskatoties uz vairāk nekā triju gadu veikumu sadarbībā ar uzņēmējiem, mēs varam apliecināt, ka mazo un vidējo uzņēmumu īpašniekiem, viņu grāmatvežiem un daždien arī citiem darbiniekiem šāda satura izdevums ir nepieciešams. Cerams, ka par uzņēmējiem vajadzīgo informāciju turpmāk gādās citi preses izdevēji.Pagājušā gada nogalē žurnālā bija stāsts par skursteņslauķi. Žurnāla lappusēs publicējām skursteņslauķa zeltītās pogas attēlus, jo arī mēs, kā jau latvieši ar pagāniskām saknēm, ticam, ka pieskaršanās melnā meistara pogai nes laimi. Nu re, šomēnes arī Latvijas Banka laidusi apgrozībā sudraba 1 lata Laimes monētu ar skursteņslauķa attēlu reversā. Laimes latu gan nav izkalts daudz - tikai 5000. Taču vienlaikus ir laistas apgrozībā arī 1 lata vara un niķeļa sakausējuma monētas ar skursteņslauķi - tā ka skursteņslauķa latu rokās paturēt un varbūt pat makā pieturēt varēs vairāk ļaužu. Ko liegties, daudziem tagad priecīgāks prāts būtu par žūksnīti eiro, lai vispopulārākajā valūtā ņemto kredītu maksāšanai nenāktos atdot liekus latus. Taču arī sūdzēties par savas valsts naudiņu būtu grēks: pēc šā mēneša norisēm valstī var nojaust, ka lats aizstāvēts gluži vai kā uz barikādēm.

"Komersanta Vēstnesim" šais gados vairāk nekā pusotra simta uzņēmēju ir atsaukušies uzaicinājumam būt par žurnāla seju - pastāstīt par sevi mūsu iknedēļas rubrikā "Biznesa kāpnes". Un tas nebūt nav tik vienkārši - piekrist lielai fotogrāfijai uz vāka. Ir nācies uzņēmējus arī pierunāt. Kā nu kurš no mums centies to darīt - iedrošinot, arī mudinot mantojumā bērniem atstāt drukātu liecību par savu izvēli biznesā. Jo ir taču tā, ka, fotogrāfiju albumus šķirstot, katrs vispirms cenšas ģimenes bildē ieraudzīt sevi.

Mēs priecājamies, ja "Biznesa kāpņu" uzņēmējus atrodam arī citos preses izdevumos. Esam gandarīti, kad uzzinām - viņi izpelnījušies ievērību valsts un nozaru profesionālajā vērtējumā.

Šo numuru gatavojot, vaicājām uzņēmējiem: kā klājas viņu biznesam, kā viņi vērtē naudas stresa gaisotni, vai jūt valdības solīto atbalstu, ko ieteiktu nodokļu politikas izstrādātājiem un administrētājiem, lai šī sarežģītā sistēma un taču jau arī nasta - nodokļi un tos noteicošo likumu normas - būtu saprotamākas, izpildāmas. Vēl jo vairāk ekonomiskajā situācijā, no kuras valstij jārauga izrauties. Vaicājām arī vērtējumu Latvijas apsviedīgumam Eiropas Savienības struktūrfondu saņemšanā un apguvē. Viņu pārdomas lasiet šā numura lappusēs. Tās liecina: Latvijas uzņēmēji ir stipra cilts. Ja vajag, sakož zobus. Varbūt pat pāri spēkam. Reizumis, kad Latvijas uzņēmējs, tāpat ikviens iedzīvotājs tiek šaustīts ar pātagu, lai tik velk, jo cilvēks īstenībā ir tikpat sīksts kā kaķis, liekas - vai nav pārmēru netaisna situācija, kas atgādina parunu: "Cel tu, es stenēšu!"?

Uzņēmēju atbildēs mulsina atziņa, ka tikpat kā neviens nav mierā ar Eiropas naudas izlietošanu, izdomātajiem šķēršļiem un acīmredzot jau arī nepieejamību.

Un apbrīnojami, kā nesader mazo uzņēmēju un Valsts ieņēmumu dienesta uzskati vienā konkrētā jautājumā - par sodīšanu, ja kļūme nodokļu aprēķinos un maksājumos radusies aiz pārpratuma. "KV" savām ausīm dzirdēja VID izklāstu un par to rakstīja 12.novembrī (Nr. 46(153)), ka VID patiesi cenšas mazināt sodu skaitu par nebūtiskiem pārkāpumiem. Varbūt abām pusēm vajag tikties biežāk, kā tas notika šoruden Finanšu foruma diskusijās reģionos? Jo nozīmīgāka šī savstarpējā sapratne ir tāpēc, ka nodokļu likumus skar nemitīgas pārmaiņas.

Taču par tiem, kuri nevēlas taisnu konkurenci un nesamaksā nodokļus nevis tāpēc, ka nevar, bet tāpēc, ka saņem nodokļu maksāšanas indulgenci, mēs šajā reizē negribam runāt. Tā ir valstī ielaista hroniska slimība. Laime nav naudā - arī tā latvieši teic.

Jūsu, uzņēmēju, stāstītais intervijās un arī atbildes uz mūsu jautājumiem šajā numurā liecina, ka esat piederīgi pašreizējiem notikumiem. Pēc tikšanās reizēm, kurās esat stāstījuši par savu ceļu uzņēmējdarbībā, esam pārliecināti, ka Jūs esat vajadzīgi - savai ģimenei un savai valstij.

Godātie uzņēmēji un lasītāji! Jaukus Ziemassvētkus un jaunas iespējas 2009.gadā!

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas